Nowa publikacja w Instytucie Biologii
"Biotyczne i abiotyczne zasoby Pomorza Środkowego. Wpływ antropopresji na funkcjonowanie ekosystemów. Tom II" to kolejna odsłona cyklu publikacji poświęconych przyrodzie naszego regionu, która powstała z badań i inspiracji pracowników Instytutu Biologii, wydana nakładem Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku.
W niniejszym opracowaniu wieloautorskim pt. "Biotyczne i abiotyczne zasoby Pomorza Środkowego. Wpływ antropopresji na funkcjonowanie ekosystemów (t. II)" badacze i eksperci z różnych dziedzin nauk przyrodniczych przedstawiają analizę tych zasobów, ukazując ich znaczenie dla ekosystemów oraz potencjał gospodarczy. Opracowanie to dostarcza interdyscyplinarnego wglądu w różnorodność zasobów naturalnych Pomorza. Uwzględniając zarówno aspekty biotyczne, jak i abiotyczne, publikacja ta pomaga w pełnym zrozumieniu ekosystemu regionu.
Część poświęcona zasobom biotycznym opisuje florę i faunę regionu, w tym gatunki roślin i zwierząt, które są kluczowe dla zachowania bioróżnorodności. Część dotycząca zasobów abiotycznych koncentruje się na hydrologicznych oraz klimatycznych aspektach Pomorza Środkowego. Niniejsza publikacja stanowi nie tylko kompendium wiedzy o zasobach naturalnych Pomorza Środkowego, ale również dostarcza informacji na temat różnych aspektów medycznych chorób cywilizacyjnych. Jest skierowana do naukowców, studentów, doktorantów oraz wszystkich zainteresowanych środowiskiem naturalnym tego unikalnego regionu. (tekst z okładki)